دستگاه بادکن پت

صنعت پلاستیک امروزه بدون ماشین‌ آلات بادکن PET غیر ممکن و چه بسا بسیار مشکل می باشد. مهم‌ترین دلیل که باعث شده است از این گروه ماشین آلات استفاده شود، مجموعه‌های غذایی و دارویی که عنوان دو رکن اساسی جوامع امروزی بشمار می آید. دستگاه بادکن پت یکی از دستگاه بسیار مهم در صنعت تولید آب معدنی می باشد.

ماشین‌ آلات بادکن به بخش لاینفکی از صنعت بسته‌بندی بدل گردیده‌اند. برای تولید بطری های خوراکی، نوشیدنی ها و مواد غذایی به دلیل بهداشت و سلامت آن ها از هر مدل پلاستیکی نمی توان استفاده کرد، یکی از بهترین موادی که در بسته بندی صنایع غذایی و دارویی قرار می گیرد مواد پلاستیکی پت می باشد. این مواد شاخص بهداشت و سلامت را تامین کرده اند. پت در واقع پلی اتیلن ترفتالات نامیده می شود که از زیر مجموعه های مواد پلاستیکی می باشد که به صورت مخفف پت نامیده می شود. این ماده پلاستیکی بی خطر است، اگر به استاندارد های سلامت بر روی بطری آب ها توجه کنید عدد درج شده برای این ماده 1 می باشد که بسیار بی خطر است. این بطری ها توسط دستگاه بادکن پت تهیه می شود.

دستگاه بادکن پت چیست؟

دستگاه بادکن پت جهت آماده سازی ظروف مواد غذایی ، دارو ها و بطری ها چندین عملیات را انجام می دهد، دستگاه پت دارای یک قالب می باشد زمانی که ظروف پت با حرارت دیدن دچار تغییر شکل می شوند وارد این دستگاه شده و با دمش باد به شکل قالب تغییر شکل می دهند. این تغییر شکل توسط یک دستگاه هیتر و یا گرماده از طریقه مکانیزم های مختلف صورت می گیرد. اگر عملیات اولیه حرارت دهی انجام نشود، ادامه عملیات بی نتیجه خواهد بود،در هر قسمت از عملیات دستگاه دچار مشکلی شود عملیات متوقف خواهد شد.

دستگاه پت دارای دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشد، توالی انجام کار بسیار پر اهمیت می باشد که به درستی باید صورت بگیرد این توالی شامل: قرار دادن مواد پت در دستگاه، انتقال به دورن قالب، دمیده شدن باد، خنک شدن و خروج از قالب می باشد.

انواع دستگاه بادکن بطری اب معدنی

 • دستگاه بادکن اتومات  OPTIMIZE

 • دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 5000 S

 • دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت  SB 5000 E

 • دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 2500 S  

 • دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 2500 E

 • دستگاه بادکن نیمه اتومات مدل بلوپت  BM 150

دستگاه بادکن پت اتومات  OPTIMIZE

این مدل دارای سه سری می باشد:

  14000 bott

12000 bott

9000 bott

دستگاه optimize دسـتگاهی کاملا اتوماتیک به لحاظ هندلینگ پریفرم handling preform و بطری می باشد چرا که از زمان تغذیه پریفرم به داخل مخزن loader تا حصـــول بطری،تمامی حرکت های انتهای بطری و پریفرم تحت کنترل موقیعت control positioning با سیســـتم servo و سنســـورهای موقیعت  proxy  می باشد.در زمان قالب گیری توسط pressure sensor بطری های معیوب بصـــورت اتوماتیک از خط خارج شده و بعد از فرایند بطری گیری توسط سیســــتم کنترل manipulator  بطری به صورت خطی straigh direct وارد خطوط دیگر می شود.

دستگاه بادکن پت

بدنه دستگاه از ورق آهن بریده شده توسط لیزر و خم سی ان سی و سپس توسط رنگ استاتیک کوره ای پوشش داده شده است و در برخی از قسمتهای دستگاه که با بطری در تماس است از نوع استیل می باشد. قالب ها از نوع آلومینیوم آلیاژی می باشد و سیستم قفل کن قالب بصورت تاگل و سروو می باشد. دســـتگاه قابلیت تولید بطری با دهانه 28تا38 و بطری های شـــورت نک بدون نیاز به تعویض قطعه با حجم250 سی سی تا 2000 سی سی را دارد. دستگاه دارای گواهینامه بین المللی HACCP سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت در زنجیره تامین مواد غذایی می باشد. دستگاه بصورت فول سروو بوده و تمامی حرکت ها با سروو موتور کنترل می شود. قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فستو آلمان و قطعات الکترونیک تماما زیمنس آلمان و سروو موتورها LS کره می باشـــد. قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســـتیل و فولاد و تمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.

مشخصات:

 • سیستم خروجی بصورت خطی و کانتی نیوز می باشد، حرکت استرج، گیریپرها و منی پلیتر بصورت سروو می باشد.
 •  سیستم هوشمند جداسازی پریفرم و بطری های معیوب
 •  سیستم BACKlash قالب (رفع درز قالب)
 •  سیستم انرژی سیوینگ (ENERGY SAVING)
 •  سیستم ایر ریکاوری (AIR ECOVERY SYSTEM)
 •  سرعت بالای تعویض قالب
 •  سیستم باز و بسته شدن قالب بصورت تاگل (TOGGLE ) می باشد
 •  فول سروو 6 محور

باد مصرفی: 10 BAR – 11m3   & 30 BAR – 10m3 

برق مصرفی: 50 kw

ارتفاع  ظرف: 300-70

قطر ظرف :  100-45

   حجم ظرف: 250-2000

تعداد ضرب:  14000 

ارتفاع : 260 

عرض: 230 

طول: 577


SB 5000 S دستگاه بادکن بطری پت اتومات مدل بلوپت

دستگاه تماما اتومات بوده و سیستم باز و بسته شدن و حرکت قالب توسط سرو موتور انجام می شود که این سیستم باعث میشود حرکت قالب ها با سرعت و دقت بالایی صورت گیرد.  شیر برقی ها و سرو موتور بصـــــورت اتوماتیک از داخل مانیتور قابل کنترل می باشد دستگاه کاملا بصــورت هوشمند بوده و تمامی فالت ها و خطاها بر روی صفحه مانیتور نمایش داده می شود و در اکثر مواقع خود سیستم رفع خطا نموده و مجددا دستگاه آماده به کار می شود.

سیستم حرکت استرج به صورت motor servo میباشد که در این سیستم ضایعات پریفرم به حداقل رسیده و تقسیم مواد در داخل بطری بصورت یکنواخت و یکپارچه صورت گرفته که توسط این سیستم می توان وزن بطری را تاحد قابل توجهی کاهش داد.قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســتیل و فولاد وتمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فسـتو آلمان و قطعات الکترونیک از نوع زیمنس آلمان – کارلوگاوازی ایتالیا و ســروو موتورها LS کره می باشــد. دستگاه دارای گواهینامه استاندارد CE از اروپا می باشد.

 • آون زنجیری مقره ای روتاری دوار
 • 25 %ذخیره هوا
 • 25 %مصرف برق کمتر
 • مجهز به سیستم DRIVE SERVO
 • تولید بطری با پریفرم های شورت نک 5/10 گرم

10 BAR – 6m3   & 30 BAR – 4m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 40 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  110-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  5000 

ارتفاع : 205 

عرض: 213 

 265 :طول


SB 5000 E دستگاه بادکن پت اتومات مدل بلوپت

دسـتگاه دارای آون زنجیری مقره ای روتاری (دوار) می باشـد و پریفرم ها با فواصـل منظم داخل آون حرکت می کنند که در این حالت ضایعات تولید بسیار پایین است.

%25 مصرف برق دستگاه نسبت به دستگاههای مشابه کمتر است و همچنین مجهز به سیستم Air recovery systemمی باشد که با وجود این مشخصه 25 % از مصرف باد دستگاه مجددا به داخل سیستم برگشته و باعث صرفه جویی در مصرف باد می شود.

دستگاه کاملا اتوماتیک بوده و قابلیت تولید بطری با دهانه 28-38 و بطری های شورت نک را دارد . طراحی ماشین به گونه ای است که در کمترین زمان بیشترین تولید را دارد.

ماشین دارای کنترل plc بوده و سیستم مانیتورینگ HMI3 سه زبانه می باشد و تغییرات و تنظیمات دستگاه از طریق صفحه نمایشگر لمسی قابل اجراء است. همچنین می توان عملکرد هر یک از قسمت ها را به طور جداگانه کنترل نمود.

ماشین مجهز به سیستم اعلام هشدار می باشد و با این روش اپراتور را آگاه نموده و این امر باعث رفع سریع اشکال و جلوگیری از ضایعات بی رویه در تولید می شود.

بدنه دستگاه از جنس آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک (کوره ای ) مرغوب می باشد.

قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســـــتیل و فولاد و تمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.

قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فســـتو آلمان و قطعات الکترونیک از نوع زیمنس آلمان، کارلوگاوازی ایتالیا و میتسوبیشـی ژاپن می باشد . ظرفیت تولید این دستگاه 5000 بطری در ساعت است.

10 BAR – 6m3   & 30 BAR – 4m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 40 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  100-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  5000 

ارتفاع : 205 

عرض: 213 

 265 :طول


دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 2500 S

دستگاه تماما اتومات بوده و سیستم باز و بسته شدن و حرکت قالب توسط سرو موتور انجام می شود که این سیسـتم باعث میشود حرکت قالب ها با سرعت و دقت بالایی صورت گیرد.  شیر برقی ها و سرو موتور بصورت اتوماتیک از داخل مانیتور قابل کنترل می باشد دستگاه کاملا بصورت هوشمند بوده و تمامی فالت ها و خطاها بر روی صفحه مانیتور نمایش داده می شود و در اکثر مواقع خود سیســـتم رفع خطا نموده و مجددا دستگاه آماده به کار می شود.

سیسـتم حرکت استرج به صورت motor servo می باشد که در این سیسـتم ضایعات پریفرم به حداقل رسیده و تقسیم مواد در داخل بطری بصـورت یکنواخت و یکپارچه صورت گرفته که توسط این سیسـتم می توان وزن بطری را تاحد قابل توجهی کاهش داد.

قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســتیل و فولاد وتمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فســــتو آلمان و قطعات الکترونیک تماما زیمنس آلمان و سروو موتورها LS کره می باشد. دستگاه دارای گواهینامه استاندارد CE از اروپا می باشد.

 • آون زنجیری مقره ای روتاری دوار
 • 25 %ذخیره هوا
 • 25 %مصرف برق کمتر
 • مجهز به سیستم SERVO DRIVE
 • تولید بطری با پریفرم های شورت نک 10/5 گرم

10 BAR – 2.5m3   & 30 BAR – 2m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 22 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  100-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  2500 

ارتفاع : 205 

عرض: 130 

 205 :طول


دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 2500 E

دستگاه دارای آون زنجیری مقره ای روتاری (دوار) می باشد و پریفرم ها با فواصل منظم داخل آون حرکت می کنند که در این حالت ضایعات تولید بسیار پایین است. 25 % مصرف برق دستگاه نسـبت به دستگاههای مشـابه کمتر است و همچنین مجهز به سیستم  AIR ECOVERY SYSTEM می باشد که با وجود این مشخصه 25 %از مصـرف باد دستگاه مجددا به داخل سیستم برگشته و باعث صرفه جویی در مصرف باد می شود. دستگاه کاملا اتوماتیک بوده و قابلیت تولید بطری با دهانه 28 – 38 و بطری های شورت نک را دارد .

طراحی ماشین به گونه ای است که در کمترین زمان بیشترین تولید را دارد ماشیــن دارای کنترل plc بوده و سیســـتم مانیتورینــگ HMI سه زبانــه می باشـــد و تغییـــرات و تنظیمـــات دستـــگاه از طریق صفحه نمایشـگر لمسـی SCREEN TOUCH  قابل اجرا است. همچنین می توان عملکرد هر یک از قسمت ها را به طور جداگانه کنترل نمود ماشین مجهز به سیستم اعلام هشـدار می باشد و با این روش اپراتور را آگاه نموده و این امر باعث رفع سریع اشکال و جلوگیری از ضایعات بی رویه در تولید می شود.

بدنه دستگاه از جنس آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک (کوره ای ) مرغوب می باشد قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســتیل و فولاد و تمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فستو آلمان و قطعات الکترونیک تماما زیمنس آلمان و سروو موتورها LS کره می باشد. ظرفیت تولید این دستگاه 2500 بطری در ساعت است.

آون زنجیری مقره ای

25 %ذخیره هوا

25 %مصرف برق کمتر

10 BAR – 3m3   & 30 BAR – 2.5m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 22 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  110-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  2500 

ارتفاع : 205 

عرض: 115 

 205 :طول


دستگاه بادکن نیمه اتومات مدل بلوپت  BM 150

این دستگاه با توجه به مرغوبیت بالای اجزاء متشـکله در ساخت دستگاه، طول عمر و ضریب اطمینان  بالا و همچنین سادگی خاص در طراحی و تعمیر و نگهداری، امروزه یکی از برترین نوع دسـتگاه های بادکن نیمه اتوماتیک به شمار می رود.  BM 150 قابلیت تولید بطری 16 و 20 لیتری دسـته دار تک کویت، 5 و 10 لیتری دو کویت با ظرفیت تولید 100 تا 200 عدد بطری در ساعت را دارد. این دستگاه با توجه به مرغوبیت بالای اجزاء متشـکله در ساخت دستگاه، طول عمر و ضریب اطمینان بالا و همچنین سادگی خاص در طراحی و تعمیر و نگهداری، امروزه یکی از برترین نوع دسـتگاه های بادکن نیمه اتوماتیک به شمار می رود. بدنه دسـتـگاه از جنس آهن با پوشـش رنگ الکترواســتاتیک (کوره ای) مرغوب اســت.

قطعات پنوماتیـک دستـگاه اب معدنی بادکن پت اتوماتیک مدل بلوبت از نوع مرغوب می باشد. قطعات برقی اعم از کلید ها و کنتاکتورها سـاخت LS کُره می باشد و همچنین PLC و ANALOG CARD دستگاه ساخت OMRON ژاپن می باشـد و کنترل دستگاه از طریق HMI می باشد . کنترل المنت های داخل آون از طریق SSR می باشد و از روی HMI قابل کنترل است.

10 BAR – 3m3   & 30 BAR – 2.5m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 35A

ارتفاع  ظرف: 495MM

قطر ظرف :  264MM

5-10-16-20 :حجم ظرف

تعداد ضرب:  100-200

ارتفاع : 190cm 

عرض: 260cm

220cm :طول


قیمت دستگاه بادکن پت

قیمت دستگاه بادکن پت با توجه به نوع دستگاه، تمام اتوماتیک بودن یا نیمه اتوماتیک بودن آن، میزان سرعت و تولید آن در ساعت و دیگر امکانات آن متفاوت خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از دقیق ترین قیمت ها با کارشناسان ما در شرکت برزین صنعت تماس حاصل فرمایید.

.

 

خدمات شرکت دانش بنیان برزین صنعت

خدمات ما از قبیل ارائه مشاوره و طراحی و تأمین ماشین آلات و قطعات، با کیفیت بالا و هزینه بهینه در مقایسـه با سایر ماشین آلات مشابه سبب گردید که محصـولات و خدمات این مجموعه علاوه بر شرکت های معتبر داخلی در کشـورهای دیگر نیز مورد استقبال قرار گیرد . ما در شــرکت برزین صــنعت همگام با الگوهای جهانی،دارای سرمایه های انســـانی توانمند و خلاق که با تکیه بر استفاده از ارزشهای سازمانی،ایده های خلاقانه و تکنولوژی نوین قصـــد داریم در ارائه محصـــولات خود در سطح شرکت های اروپایی پیشرو باشیم. در صورتی که می خواهید خط تولید آب معدنی راه اندازی کنید می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما اطلاعات لازم را بدست آورید.

این شرکت با پیگیری اهداف ذیل، ارکان فعالیت خود را مبتنی بر تخصص گرائی، کیفیت، استفاده از تکنولوژی روز با توجه به اصل یادگیری مســتــمر و شایســتگی های فنـی – مدیریتی بنا نهـاده است . در همین راسـتـا اقدامات متعددی از جمله جذب نیرو های متخصص و کارآمد و استاندارد های مدیریت کیفیت به عنوان یک سیســـــتم مدیریتی مورد توجه این سازمان قرار گرفـت تا با ایجـاد یک نظام استانـدارد در سازمان، دستیابی به اهداف عالیه میسر شود. احترام به حقوق مشتریان مدیریت دانش، خلاقیت و نوآوری توجه به کیفیت و بهبود مستمر  گسترش تنوع و افزایش میزان تولید با حفظ کیفیت محصولات تکریم منابع انسانی و احترام متقابل، تأمین آرامش و رفاه پرسنل، افزایش تعهد و وفاداری (کارکنان، مشتریان و تامین کنندگان)  توجه به شایسته سالاری  اشتغال زایی و مشارکت در بهبود وضعیت اقتصادی کشورازاصول مهم شرکت ما می باشد.

 

خدمات پس از فروش دستگاه بادکن PET برزین صنعت

شرکت برزین صنعت امروزه با در اختیار داشتن یک کادر متشکل از نیروهای ستادی و فنی، مشاوره خود را در       اقصی نقاط ایران و کشورهای دیگر پشتیبانی می نماید.

 • خدمات پس از فروش این شرکت شامل موارد زیر می گردد:
 • بررسی کامل محل تولید قبل از حمل دستگاه و راهنمایی مشتری جهت آماده سازی محل نصب و تامین تأسیسات کامل.
 • طراحی نهایی بطری تولیدی و ساخت قالب
 • نصب و راه اندازی و تحویل دهی دستگاه خریداری شده توسط مشتری
 • آموزش کامل اپراتوری و تعمیر و نگهداری دستگاه
 • ارائه خدمات گارانتی دستگاه خریداری شده توسط مشتری
 • اعزام کارشناسان فنی به محل تولید در اسرع وقت به درخواست مشتری
 • پشتیبانی و راهنمای تلفنی به مشتریان در خصوص مسائل فنی و اپراتوری
 • انجام بازدید ها و سرویس های دوره ای

سوالات متداول

بادکن پت به مجموع فرآیند تولید بطری اعم از حرارت دهی دمش در قالب و تهیه محصول نهایی گفته میشود

_ سبک تر بودن پت نسبت به شیشه در نتیجه کم شدن وزن محصول نهایی

_ حمل و نقل آسان

_ کم بودن ضایعات چه در هنگام تولید پت و چه در هنگام تولید نهایی و…

در بین دستگاه ههای تزریق پلاستیک، قیمت دستگاه بادکن پت متفاوت است.این تفاوت را هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفت به راحت میتوان مقایسه نمود. دستگاه بادکن پت با توجه به کیفیت بالایی که دارد از قیمت بسیار مناسبی هم در کنار دستگاه های دیگر برخوردار است که این می تواند با توجه به استقبال بالایی که در نظر کارفرمایان به وجود آورده، مزیت فوق العاده ای برای این دستگاه شامل شود.

یکی از نکات کلیدی که باید کارفرما در نظر داشته باشد شناخت و بررسی محیط کاری است. این امر می تواند شما را در انتخاب دستگاه یاری کند و شما دستگاهی را هماهنگ با شرایط محیط  کاری خود انتخاب نمایید.

بهترین مدل و کارآمد ترین مدل ، مدل تمام اتوماتیک اپتیما می باشد که دارای ظرفیت های گوناگون می باشد.

Load More

5/5 - (3 امتیاز)
فهرست
.