دستگاه بادکن پت

صنعت پلاستیک امروزه بدون ماشین‌آلات بادکن PET غیرممکن و چه بسا بسیار مشکل می باشد. مهم‌ترین دلیل که باعث شده است از این گروه ماشین آلات استفاده شود، مجموعه‌های غذایی و دارویی که عنوان دو رکن اساسی جوامع امروزی بشمار می آید. ماشین‌آلات بادکن به بخش لاینفکی از صنعت بسته‌بندی بدل گردیده‌اند. برای تولید بطری های خوراکی، نوشیدنی ها و مواد غذایی به دلیل بهداشت و سلامت آن ها از هر مدل پلاستیکی نمی توان استفاده کرد، یکی از بهترین موادی که در بسته بندی صنایع غذایی و دارویی قرار می گیرد مواد پلاستیکی پت می باشد. این مواد شاخص بهداشت و سلامت را تامین کرده اند. پت در واقع پلی اتیلن ترفتالات نامیده می شود که از زیر مجموعه های مواد پلاستیکی می باشد که به صورت مخفف پت نامیده می شود. این ماده پلاستیکی بی خطر است، اگر به استاندارد های سلامت بر روی بطری آب ها توجه کنید عدد درج شده برای این ماده 1 می باشد که بسیار بی خطر است. این بطری ها توسط دستگاه بادکن پت تهیه می شود.

دستگاه بادکن پت چیست؟

دستگاه بادکن پت جهت آماده سازی ظروف مواد غذایی ، دارو ها و بطری ها چندین عملیات را انجام می دهد، دستگاه پت دارای یک قالب می باشد زمانی که ظروف پت با حرارت دیدن دچار تغییر شکل می شوند وارد این دستگاه شده و با دمش باد به شکل قالب تغییر شکل می دهند. این تغییر شکل توسط یک دستگاه هیتر و یا گرماده از طریقه مکانیزم های مختلف صورت می گیرد. اگر عملایت اولیه حرارت دهی انجام نشود، ادامه عملیات بی نتیجه خواهد بود، در در هر قسمت از عملیات دستگاه دچار مشکلی شود عملیات متوقف خواهد شد.

دستگاه پت دارای دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشد، توالی انجام کار بسیار پر اهمیت می باشد که به درستی باید صورت بگیرد این توالی شامل: قرار دادن مواد پت در دستگاه، انتقال به دورن قالب، دمیده شدن باد، خنک شدن و خروج از قالب می باشد.

انواع دستگاه بادکن پت

دستگاه بادکن اتومات  OPTIMIZE

دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 5000 S

دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت  SB 5000 E

دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت  S 2500 S

دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 2500 E

دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت SB 2500 s

دستگاه بادکن نیمه اتومات مدل بلوپت  BM 150

دستگاه بادکن پت اتومات  OPTIMIZE

این مدل دارای سه سری می باشد:

  14000 bott

12000 bott

9000 bott

دستگاه optimize دسـتگاهی کاملا اتوماتیک به لحاظ هندلینگ پریفرم handling preform و بطري می باشد چرا که از زمان تغذیه پریفرم به داخل مخزن loader تا حصـــول بطري،تمامی حرکت هاي انتهاي بطري و پریفرم تحت کنترل موقیعت control positioning با سیســـتم servo و سنســـورهاي موقیعت  roxy  می باشد.در زمان قالب گیري توسط sensor pressure بطري هاي معیوب بصـــورت اتوماتیک از خط خارج شده و بعد از فرایند بطري گیري توسط سیســــتم کنترل manipulator  بطري به صورت خطی direct straight  وارد خطوط دیگر می شود.

دستگاه بادکن پت

بدنه دستگاه از ورق آهن بریده شده توسط لیزر و خم سی ان سی و سپس توسط رنگ استاتیک کوره اي پوشش داده شده است و در برخی از قسمتهاي دستگاه که با بطري در تماس است از نوع استیل می باشد. لب ها از نوع آلومینیوم آلیاژي می باشد و سیستم قفل کن قالب بصورت تاگل و سروو می باشد. دســـتگاه قابلیت تولید بطري با دهانه 28تا38 و بطري هاي شـــورت نک بدون نیاز به تعویض قطعه با حجم250 سی سی تا 2000 سی سی را دارد. دستگاه داراي گواهینامه بین المللی HACCP) سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت در زنجیره تامین مواد غذایی)می باشد. دستگاه بصورت فول سروو بوده و تمامی حرکت ها با سروو موتور کنترل می شود. قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فستو آلمان و قطعات الکترونیک تماما زیمنس آلمان و سروو موتورها S L کره می باشـــد. قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســـتیل و فولاد و تمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.

مشخصات:

سیستم خروجی بصورت خطی و کانتی نیوز می باشد، حرکت استرج، گیریپرها و منی پلیتر بصورت سروو می باشد.

سیستم هوشمند جداسازي پریفرم و بطري هاي معیوب

سیستم BACKlash قالب (رفع درز قالب)

سیستم انرژي سیوینگ (SAVING ENERGY(

سیستم ایر ریکاوري (SYSTEM RECOVERY AIR(

سرعت بالاي تعویض قالب

سیستم باز و بسته شدن قالب بصورت تاگل (TOGGLE (می باشد

فول سروو 6 محور


10 BAR – 11m3   & 30 BAR – 10m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 50 kw

ارتفاع  ظرف: 300-70

قطر ظرف :  100-45

    250-2000  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  14000 

ارتفاع : 260 

عرض: 230 

  577 :طول


SB 5000 S بلوپت

SB 5000 S دستگاه بادکن پت اتومات مدل بلوپت

دستگاه تماما اتومات بوده و سیستم باز و بسته شدن و حرکت قالب توسط سرو موتور انجام می شود که این سیستم باعث میشود حرکت قالب ها با سرعت و دقت بالایی صورت گیرد.  شیر برقی ها و سرو موتور بصـــــورت اتوماتیک از داخل مانیتور قابل کنترل می باشد دستگاه کاملا بصــورت هوشمند بوده و تمامی فالت ها و خطاها بر روي صفحه مانیتور نمایش داده می شودو در اکثر مواقع خود سیستم رفع خطا نموده و مجددا دستگاه آماده به کار می شود.  سیستم حرکت استرج به صورت motor servo میباشد که در این سیستم ضایعات پریفرم به حداقل رسیده و تقسیم مواد در داخل بطري بصورت یکنواخت و یکپارچه صورت گرفته که توسط این سیستم می توان وزن بطري را تاحد قابل توجهی کاهش داد.قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســتیل و فولاد وتمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فسـتو آلمان و قطعات الکترونیک از نوع زیمنس آلمان – کارلوگاوازي ایتالیا و ســروو موتورها S L کره می باشــد. دستگاه داراي گواهینامه استاندارد CE از اروپا می باشد.

آون زنجیري مقره اي روتاري دوار

25 %ذخیره هوا

25 %مصرف برق کمتر

مجهز به سیستم DRIVE SERVO

تولید بطري با پریفرم هاي شورت نک 5/10 گرم

10 BAR – 6m3   & 30 BAR – 4m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 40 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  110-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  5000 

ارتفاع : 205 

عرض: 213 

 265 :طول


SB 5000 E دستگاه بادکن پت اتومات مدل بلوپت

دسـتگاه داراي آون زنجیري مقره اي روتاري (دوار) می باشـد و پریفرم ها با فواصـل منظم داخل آون حرکت می کنند که در این حالت ضایعات تولید بسیار پایین است.

%25 مصرف برق دستگاه نسبت به دستگاههاي مشابه کمتر است و همچنین مجهز به می باشد که با وجود این مشخصه 25 % از مصرف باد Air recovery system سیستم دستگاه مجددا به داخل سیستم برگشته و باعث رفه جویی در مصرف باد می شود.

دستگاه کاملا اتوماتیک بوده و قابلیت تولید بطري با دهانه 28-38 و بطري هاي شورت نک را دارد . طراحی ماشین به گونه اي است که در کمترین زمان بیشترین تولید را دارد.

ماشین داراي کنترل plc بوده و سیستم مانیتورینگ HMI3 سه زبانه می باشد و تغییرات و تنظیمات ستگاه از طریق صفحه نمایشگر لمسی قابل اجراء است. همچنین می توان عملکرد هر یک از قسمت ها را به طور جداگانه کنترل نمود.

ماشین مجهز به سیستم اعلام هشدار می باشد و با این روش اپراتور را آگاه نموده و این امر باعث رفع سریع اشکال و جلوگیري از ضایعات بی رویه در تولید می شود.

بدنه دستگاه از جنس آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک (کوره اي ) مرغوب می باشد.

قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســـــتیل و فولاد و تمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.

قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فســـتو آلمان و قطعات الکترونیک از نوع زیمنس آلمان، کارلوگاوازي ایتالیا و میتسوبیشـی ژاپن می باشد . ظرفیت تولید این دستگاه 5000 بطري در ساعت است.

p7

10 BAR – 6m3   & 30 BAR – 4m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 40 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  100-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  5000 

ارتفاع : 205 

عرض: 213 

 265 :طول


دستگاه بادکن اتومات مدل بلوپت sb2500 s

دستگاه بادکن پت اتومات مدل بلوپت SB 2500 S

دستگاه تماما اتومات بوده و سیستم باز و بسته شدن و حرکت قالب توسط سرو موتور انجام می شود که این سیسـتم باعث میشود حرکت قالب ها با سرعت و دقت بالایی صورت گیرد.  شیر برقی ها و سرو موتور بصورت اتوماتیک از داخل مانیتور قابل کنترل می باشد دستگاه کاملا بصورت هوشمند بوده و تمامی فالت ها و خطاها بر روي صفحه مانیتور نمایش داده می شودو در اکثر مواقع خود سیســـتم رفع خطا نموده و مجددا دستگاه آماده به کار می شود. سیسـتم حرکت استرج به صورت motor servo میباشد که در این سیسـتم ضایعات پریفرم به حداقل رسیده و تقسیم مواد در داخل بطري بصـورت یکنواخت و یکپارچه صورت گرفته که توسط این سیسـتم می توان وزن بطري را تاحد قابل توجهی کاهش داد. قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســتیل و فولاد وتمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد.قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فســــتو آلمان و قطعات الکترونیک تماما زیمنس آلمان و سروو موتورها LS کره می باشد. دستگاه داراي گواهینامه استاندارد CE از اروپا می باشد.

آون زنجیري مقره اي روتاري دوار

25 %ذخیره هوا

25 %مصرف برق کمتر

مجهز به سیستم DRIVE SERVO

تولید بطري با پریفرم هاي شورت نک 10/5 گرم

10 BAR – 2.5m3   & 30 BAR – 2m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 22 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  100-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  2500 

ارتفاع : 205 

عرض: 130 

 205 :طول


دستگاه بادکن پت اتومات مدل بلوپت SB 2500 E

دستگاه داراي آون زنجیري مقره اي روتاري (دوار) می باشد و پریفرم ها با فواصل منظم داخل آون حرکت می کنند که در این حالت ضایعات تولید بسیار پایین است. 25 % مصرف برق دستگاه نسـبت به دستگاههاي مشـابه کمتر است و همچنین مجهز به سیستم system recovery Air می باشد که با وجود این مشخصه 25 %از مصـرف باد دستگاه مجددا به داخل سیستم برگشته و باعث صرفه جویی در مصرف باد می شود. دستگاه کاملا اتوماتیک بوده و قابلیت تولید بطري با دهانه 28 – 38 و بطري هاي شورت نک را دارد . طراحی ماشین به گونه اي است که در کمترین زمان بیشترین تولید را دارد ماشیــن داراي کنترل plc بوده و سیســـتم مانیتورینــگ HMI سه زبانــه می باشـــد و تغییـــرات و تنظیمـــات دستـــگاه از طریق صفحه نمایشـگر لمسـی   SCREEN TOUCH  قابل اجرا است. همچنین می توان عملکرد هر یک از قسمت ها را به طور جداگانه کنترل نمود ماشین مجهز به سیستم اعلام هشـدار می باشد و با این روش اپراتور را آگاه نموده و این امر باعث رفع سریع اشکال و جلوگیري از ضایعات بی رویه در تولید می شود. بدنه دستگاه از جنس آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک (کوره اي ) مرغوب می باشد قطعات مکانیکی داخلی از جنس اســتیل و فولاد و تمامی موتورها و گیربکس ها از نوع مرغوب می باشد قطعات پنوماتیک دستگاه از نوع فستو آلمان و قطعات الکترونیک تماما زیمنس آلمان و سروو موتورها LS کره می باشد. ظرفیت تولید این دستگاه 2500 بطري در ساعت است.

آون زنجیري مقره اي

25 %ذخیره هوا

25 %مصرف برق کمتر

SB 2500 E

10 BAR – 3m3   & 30 BAR – 2.5m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 22 kw

ارتفاع  ظرف: 350-70

قطر ظرف :  110-45 

    100-2500  :حجم ظرف

تعداد ضرب:  2500 

ارتفاع : 205 

عرض: 115 

 205 :طول


دستگاه بادکن پت نیمه اتومات مدل بلوپت BM 150

دستگاه بادکن پت نیمه اتومات مدل بلوپت  BM 150

این دستگاه با توجه به مرغوبیت بالاي اجزاء متشـکله در ساخت دستگاه، طول عمر و ظریب اطمینان  بالا و همچنین سادگی خاص در طراحی و تعمیر و نگهداري، امروزه یکی از برترین نوع دسـتگاه هاي بادکن نیمه اتوماتیک به شمار می رود.  BM 150 قابلیت تولید بطري 16 و 20 لیتري دسـته دار تک کویت، 5 و 10 لیتري دو کویت با ظرفیت تولید 100 تا 200 عدد بطري در ساعت را دارد. این دستگاه با توجه به مرغوبیت بالاي اجزاء متشـکله در ساخت دستگاه، طول عمر و ظریب اطمینان بالا و همچنین سادگی خاص در طراحی و تعمیر و نگهداري، امروزه یکی از برترین نوع دسـتگاه هاي بادکن نیمه اتوماتیک به شمار می رود. بدنه دسـتـگاه از جنس آهن با پوشـش رنگ الکترواســتاتیک (کوره اي) مرغوب اســت. قطعات پنوماتیـک دستـگاه از نوع مرغوب می باشد. قطعات برقی اعم از کلید ها و کنتاکتورها سـاخت S L کُره می باشد و همچنین PLC و ANALOG CARD دستگاه ساخت OMRON ژاپن می باشـد و کنترل دستگاه از طریق HMI می باشد . کنترل المنت هاي داخل آون از طریق SSR می باشد و از روي HMI قابل کنترل است.

10 BAR – 3m3   & 30 BAR – 2.5m3 :باد مصرفی 

برق مصرفی: 35A

ارتفاع  ظرف: 495MM

قطر ظرف :  264MM

5-10-16-20 :حجم ظرف

تعداد ضرب:  100-200

ارتفاع : 190cm 

عرض: 260cm

220cm :طول


قیمت دستگاه بادکن پت

قیمت دستگاه بادکن پت با توجه به نوع دستگاه، تمام اتوماتیک بودن یا نیمه اتوماتیک بودن آن، میزان سرعت و تولید آن در ساعت و دیگر امکانات آن متفاوت خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از دقیق ترین قیمت ها با کارشناسان ما در شرکت برزین صنعت تماس حاصل فرمایید.

شرکت دانش بنیان برزین صنعت

شرکت دانش بنیان برزین صنعت، با مدیریت عاملی جناب آقاي مهندس علیرضــا آذربرزین، مخترع، اولین طراح و ســـازنده دســــتگاه تمام اتومات بادکن پت Moulding Blow در ایران، داراي گواهی ثبت اختراع از قوه قضائیه جمهوري اسلامی ایران و گواهینامه تاییدیه از وزارت علوم و تحقیقات و فناوري و عضـو رسمی اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان می باشد که با  ، OHSAS 18001 ، ISO 9001 هاي گواهیـــنامه اخــذ  اســـــتاندارد و HACCP، ISO10002 ، ISO 1400 اتحادیه اروپا CE با بیش از 15 ســال تــجربه تخصـصـی در زمـــینه تولیــد ماشـین آلات و ارائه خدمات مورد نیاز جهت خط تولید بطري پت PET توانســته است با اتکا به پرسنل متخصـــص و اهتمام به کیفیت، همگام با تکنولوژي روز اروپا و افزایش رضایت مشـــتري، به نامی معتبر در این عرصه تبدیل گردد.

خدمات شرکت دانش بنیان برزین صنعت

خدمات ما از قبیل ارائه مشاوره و طراحی و تأمین ماشین آلات و قطعات، با کیفیت بالا و هزینه بهینه در مقایسـه با سایر ماشین آلات مشابه سبب گردید که محصـولات و خدمات این مجموعه علاوه بر شرکت هاي معتبر داخلی در کشـورهاي دیگر نیز مورد استقبال قرار گیرد . ما در شــرکت برزین صــنعت همگام با الگوهاي جهانی،داراي سرمایه هاي انســـانی توانمند و خلاق که با تکیه بر استفاده از ارزشهاي سازمانی،ایده هاي خلاقانه و تکنولوژي نوین قصـــد داریم در ارائه محصـــولات خود در سطح شرکت هاي اروپایی پیشرو باشیم.

 

این شرکت با پیگیري اهداف ذیل، ارکان فعالیت خود را مبتنی بر تخصص گرائی، کیفیت، استفاده از تکنولوژي روز با توجه به اصل یادگیري مســتــمر و شایســتگی هاي فنـی – مدیریتی بنا نهـاده است . در همین راسـتـا اقدامات متعددي از جمله جذب نیرو هاي متخصص و کارآمد و استاندارد هاي مدیریت کیفیت به عنوان یک سیســـــتم مدیریتی مورد توجه این سازمان قرار گرفـت تا با ایجـاد یک نظام استانـدارد در سازمان، دستیابی به اهداف عالیه میسر شود.   احترام به حقوق مشتریان مدیریت دانش، خلاقیت و نوآوري  توجه به کیفیت و بهبود مستمر  گسترش تنوع و افزایش میزان تولید با حفظ کیفیت محصولات  تکریم منابع انسانی و احترام متقابل   تأمین آرامش و رفاه پرسنل  افزایش تعهد و وفاداري (کارکنان، مشتریان و تامین کنندگان)  توجه به شایسته سالاري  اشتغال زایی و مشارکت در بهبود وضعیت اقتصادي کشور.

 

خدمات پس از فروش دستگاه بادکن پت برزین صنعت

شرکت برزین صنعت امروزه با در اختیار داشتن یک کادر متشکل از نیروهاي ستادي و فنی، مشاوره

خود را در اقصی نقاط ایران و کشورهاي دیگر پشتیبانی می نماید.

خدمات پس از فروش این شرکت شامل موارد زیر می گردد:

  بررسی کامل محل تولید قبل از حمل دستگاه و راهنمایی مشتري جهت آماده سازي محل نصب و تامین تأسیسات کامل.

✔  طراحی نهایی بطري تولیدي و ساخت قالب

  نصب و راه اندازي و تحویل دهی دستگاه خریداري شده توسط مشتري

✔  آموزش کامل اپراتوري و تعمیر و نگهداري دستگاه

  ارائه خدمات گارانتی دستگاه خریداري شده توسط مشتري

اعزام کارشناسان فنی به محل تولید در اسرع وقت به درخواست مشتري

  پشتیبانی و راهنماي تلفنی به مشتریان در خصوص مسائل فنی و اپراتوري

  انجام بازدید ها و سرویس هاي دوره اي

فهرست