دستگاه لیبل زن

معرفی دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی

این محصول بیشتر در لاین های تولید و بسته بندی قرار دارد. حتما مارک هایی که دور آب معدنی و یا در سطح آن ها هستند را دیده اید. این بخش شامل نام محصول، برخی اطلاعات و تاریخ است. وجود چنین برچسبی اهمیت بسیار زیادی در تبلیغ برند خواهد داشت. همچنین نشان دهنده عرضه بهداشتی و ایمن مواد خوراکی است. نکات مهمی مانند آرم بهداشت و دیگر نکات قابل ذکر روی آن چاپ می شوند. اگر قصد خرید دستگاه آب معدنی جهت راه انداری کارخانه آب معدنی را دارید یکی از دستگاه های مهم دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی می باشد.

لیبل زن بطری چیست؟

برای معرفی لیبل زن آب معدنی، بهتر است ابتدا تعریف دقیقی از لیبل زن داشته باشیم. فرآیند زدن لیبل به روی محصولات  توسط پرینتر های لیبل زن انجام می شود. این پرینتر ها در نوع خود جدید ترین محصولات به شمار می روند که وظیفه ی درج اطلاعات مورد نظر روی لیبل بطری را دارند.

در کارخانه ها و تولیدی ها از پرینتر صنعتی برای حک کردن نوشته ها و تصاویر روی لببل مورد نظر استفاده می شود. لیبل زن در واقع یک پرینتر است که کارکرد آن چاپ اعداد و حروف و بارکد بر روی لیبل بطری می باشد. این روند با حرارتی که بوسیله هد حرارتی دستگاه به‌وجود می آید و نیز توسط ریبون یا لیبل حرارتی انجام شده و در نهایت چاپ مورد نظر انجام می شود. در واقع تولید کنندگان با استفاده از این وسیله اطلاعاتی از جمله نام، توضیح درباره ی محصول، برند، کارکرد ها و نکات لازم را یادآور می شوند.

شماره تماس برزین صنعت

دستگاه لیبل زن بطری دارای قطعات مختلفی است که هرکدام وظایفی بر عهده دارند. این اجزاء شامل غلتک فید و نگهدارنده، مین برد، هد حرارتی یا همان ترمال هد و نگهدارنده  ریبون می شود. خرابی هر یک از این قطعات می تواند روند کار آن را مختل کند.

دستگاه لیبل زن دارای قطعات مختلفی است که هرکدام وظایفی بر عهده دارند. این اجزاء شامل غلتک فید و نگهدارنده، مین برد، هد حرارتی یا همان ترمال هد و نگهدارنده  ریبون می شود. خرابی هر یک از این قطعات می تواند روند کار آن را مختل کند.

ویژگی های دستگاه لیبل زن بطری

در ساخت دستگاه لیبل زن از موادی استفاده شده است که آن را ضد زنگ می کند. این قابلیت عمر آن را افزایش داده و هزینه ی استهلاک آن را پایین می آورد. همچنین پوشش های پلیمری، رنگ ضد زنگ و قطعات داخلی فلزی اصل، عمر این دستگاه را چند برابر تضمین می کنند.

وجود سیستم انتقال قدرت و الکتروموتور هایی که کارکرد این وسیله را به بهترین حالت پیش می برند از دیگر مزایای دستگاه لیبل زن  بطری آب معدنی محسوب می شوند. وجود قطعات الکترونیکی و برقی برای سهولت کار با این وسیله در آن تعبیه شده است.

مزایای دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی

قیمت کمتر: بسیاری از تولید کنندگان تا پیش از ورود این دستگاه، مجبور به استخدام نیروی انسانی بودند که به مراتب هزینه ی بیشتری را شامل می شد و به دلیل سرعت پایین، تولید کمتر و در نتیجه سود کاهش می یافت. اما امروزه با داشتن این دستگاه تمامی کار ها با کمترین هزینه انجام می شود.

زیبایی محصول: یکی از مهم ترین نکات در بازار، که پر از برند ها و مارک های مختلف است، توجه به زیبایی محصولات است. زمانی که لیبل به‌صورت کاملا استاندارد روی بطری قرار گرفته باشد، قطعا توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

مقاومت بالا: مقاومت بالا در برابر حرارت و ماندگاری بیشتر محصول مورد نظر بسیار مهم است و دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی این ویژگی را داراست.

صرفه جویی در وقت: با استفاده از این محصول یا محصولات، کار لیبل زنی در کمترین زمان ممکن و با بهترین حالت و کیفیت ممکن، کا شما انجام خواهد شد.

کارایی دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی چیست؟

مهم ترین کارکرد این دستگاه سرعت بالا و زیبایی محصول نهایی می باشد. بسیاری از مارک ها و یا برند ها با گرم کردن و چسب ها بر روی محصولات قرار می گیرند. با این حال برای لیبل زدن روی بطری ها بهتر است از این دستگاه ها استفاده شود تا علاوه بر جلوه ی بهتر، کار اصولی تر و در زمان کمتری انجام شود. در این صنعت سرعت بسیار مهم است و می تواند در سود دهی نقش مهمی ایفا کند.

انواع دستگاه لیبل زن

 • دستگاه لیبل زن اتوماتیک بطری
 • دستگاه لیبل زن نیمه اتوماتیک بطری
 • دستگاه لیبل زن دستی بطری
 • دستگاه لیبل زن پشت چسب دار

دستگاه لیبل زن اتوماتیک بطری

کارخانه تولید آب معدنی (6)

دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک انواع لیبل های کاغذی ، صدفی ، ترنسپرنت یا شفاف را بر روی بطری ها به صورت اتوماتیک می چسباند، این دستگاه با دقت کامل و به صورت اتوماتیک لیبل ها را  به دور بطری گرد ، یک طرف ظروف تخت ، دو طرف ظروف تخت ، بالای جعبه ، گردن بطری می چسباند.

دستگاه لیبل زن نیمه اتوماتیک

تنها تفاوتی که در ساختار دستگاه لیبل زن اتوماتیک با نیمه اتوماتیک وجود دارد این است که: بطری در دستگاه لیبل چسبان اتومات روی کانوایر قرار می گیرد اما در روش کار با دستگاه نیمه اتومات این طور نیست و محل مورد نظر برای جای گیری بطری متفاوت می باشد. در واقع هر تولید کننده با توجه به حجم و زمان تولید محصولاتش، از نمونه ی اتومات و یا نیمه اتومات بهره می برد.

دستگاه لیبل زن دستی

لیبل زن دستی به داشتن وزن سبک، قابلیت خوردن باتری مشهور است همچنین دارای کیبورد است و این توانایی را دارد که بدون نیاز به کامپیوتر یا لپ تاپ  اقدام به چاپ برچسب کند. این دستگاه قادر است در هر زمان متن و محتوای برچسب را بنویسد و حتی ویرایش کند و بعد به چاپ برساند. برچسب های این دستگاه قیمت مناسبی داشته و همین نکته توجه بسیاری را به آن ها جلب می کند.

شماره تماس برزین صنعت

مزایای دستگاه لیبل زن دستی

قیمت خوب، وزن کم، داشتن وای فای، باتری خور بودن، حجم پایین، قابلیت جا به جایی و سهولت کار با آن است. همچنین با چسب کار می کند و نیاز به مواد دیگری که ماشین های مشابه از آن استفاده می کنند مانند ریبون، کاتریج و دیگر مواد ندارد.

معایب دستگاه لیبل زن دستی

از معایب دستگاه لیبل زن دستی بطری سرعت بسیار پایین آن است. در واقع اگر تولید کننده در سطوح عمده هستید این محصول مناسب شما نمی باشد زیرا نمی تواند تعداد بالایی را در طول روز برچسب بزند.

جهت مطالعه مقاله معرفی دستگاه باد کن پت کلیک کنید.

دستگاه لیبل زن پشت چسب دار

 دستگاه لیبل زن پشت چسب دار معمولا در صنعت برای برچسب زنی ظروف گرد  به خصوص آب معدنی و بطری ها، مورد استفاده قرار می گیرند. این ظروف می توانند شامل مواد شوینده، آشامیدنی، خشکبار ریز و دیگر مواد غذایی باشند.

این دستگاه بعد از قرار گرفتن روی لیبل در دستگاه بوسیله ی سنسور هایی که وجود دارند محل مورد نظر در بطری و ظروف دیگر را شناسایی و بعد از تشخیص، لیبل روی محل مورد نظر چسبیده می شود. معمولا این دستگاه از دو جهت توانایی لیبل زن می باشد و دور تا دور محصول را پوشش می دهد.

 دستگاه لیبل زن Opp

این دستگاه ابتدا توسط شرکت دینامیک کارتوس ساخته و معرفی شد و امروزه در تمام جهان و نیز ایران، در خط تولید محصولاتی چون آب معدنی ، نوشابه ، دوغ، انواع آشامیدنی ها، ماست و بسیاری از مواد موجود در صنایع غذایی برای زدن لیبل روی بسته بندی آن ها استفاده می شود. همچنین برای بسته بندی آب معدنی و شوینده ها و محصولات شیمیایی و بهداشتی از این محصول استفاده می شود.

مزایای دستگاه لیبل زن Opp

استفاده از قطعات اروپایی و باکیفیت، برش دقیق و مقاومت بالا در برابر حرارت، وجود موتور جدا علاوه بر موتور اصلی در دستگاه برای کانوایر محصول، استفاده از تیغه ی متحرک و با کیفیت جهت برش بهتر و دقیق تر، دسترسی راحت به قطعاتی که قابلیت تعویض دارند، مخزن چسب به گونه ای طراحی شده است که به‌صورت مستقیم باز می گردد و این نکته باعث مصرف کمتر چسب می شود و همچنین وجود کنترل گر جدا برای موتور اصلی و موتور کانوایر کارکردن با این دستگاه را بسیار راحت تر خواهد کرد.

قطعات دستگاه لیبل زن بطری

هد حرارتی دستگاه لیبل زن آب معدنی

این قطعه نقاط ریزی دارد (پیکسل) که در یک خط قرار می گیرند و بر حسب نوع هد، این تعداد ها می توانند متفاوت باشند.با توجه به نوع آن این عدد بین  200 تا 600 تا متغیر است.

مین برد دستگاه لیبل زن  

این بخش از دستگاه به عنوان لیدر کل دستگاه شناخته می شود و نام دیگر آن مادربرد لیبل زن است. در واقع این قطعه نقشی کلیدی در کل سیستم ایفا می کند و دستور چاپ را به تمامی نقاط مانند هد موتور فید سنسورهای گپ می دهد.

همچنین این قطعه رهبری ریبون و متد کارکرد و چاپ را نیز انجام می دهد  و کار ارتباط با کیس و لپ تاپ را از طریق پورت های ارتباطی لیبل زن نیز توسط مین برد و آی سی هایی که در آن وجود دارند ساماندهی می شود.

غلتک فید  

کارایی غلتک فید ایجاد هماهنگی بین لیبل و ریبون و  نیز جابجایی لیبل بطری و ریبون از مخزن می باشد.

موتور فید

کشیدن لیبل هنگام فرایند چاپ و ریبون توسط موتور دستگاه لیبل زن انجام می شود.

نگهدارنده لیبل و ریبون

مدیا یا لیبل و ریبون به گونه ای طراحی شده است که روی یک غلتک قرار بگیرد تا لیبل ها کاملا باز شوند.

روش های مختلف لیبل زن بطری

این فرآیند گاه به‌صورت دستی و لیبل زن پشت چسب دار، انجام می شود. با این حال سال هاست شرکت هایی که بطری اب معدنی تولید می‌کنند از دستگاه های اتومات و نیمه اتومات برای زدن لیبل روی بطری آب معدنی استفاده می کنند. این دستگاه ها نکات مثبت و مزایای بسیاری دارند و تاثیرات سودمندی در روند تولید و لیبل زنی ایجاد خواهند کرد.

بر اساس آنچه گفته شد دستگاه های لیبل زن انواع مختلفی دارند که هریک از آن ها با توجه به نوع و حجم محصول تولیدی برای یک کسب و کار مناسب می باشند.

شرکت دانش بنیاد برزین صنعت کوشا متخصص در زمینه تولید دستگاه تمام اتومات باد کن پت، دستگاه نیمه اتومات باد کن پت می باشد.

خرید دستگاه لیبل زن بطری

دستگاه لیبل زن

شماره تماس برزین صنعت

لیبل زدن، سریع ترین بازاریابی ممکن است. هر محصول مطمئن و با کیفیت چنین آپشنی را دارد. برای نصب لیبل روی بطری آب معدنی نیاز به دستگاه لیبل زن دارید تا این کار را  به راحتی و با رعایت بهداشت انجام دهید. در این مقاله به معرفی دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی پرداختیم، باید توجه داشته باشد که با خرید دستگاه لیبل زن می توانید به راحتی بر روی بطری های خود لیبل های بسیاری در مدت زمان کم بچسبانید.

 

قیمت دستگاه لیبل زن 

قیمت این دستگاه با توجه به نوع لیبل زدنش متفاوت است اینکه دستگاه اتومات باشد یا نیمه اتومات، جهت کسب اطلاع دقیق از قیمت دستگاه با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به درستی راهنمایی شوید.

5/5 - (3 امتیاز)

۳ دیدگاه. ترک جدید

 • وحید حافظی
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۹:۵۴

  باسلام
  بنده حافظی هستم برای کارخانه ای درعراق که دستگاه ترکیه ای برای شکل دهی پریفرم و پرکنی دارد نیازمند قیمت عمده و ارسال مداوم
  پریفرم با درب متناسب
  البته اگر دستگاه شیرینگ ۶ تایی یا ۱۲ تا ۲۴ تایی
  به همراه لیبل زنی هم سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  ۰۰۹۸۹۱۰۲۲۶۰۱۴۸-۰۰۹۶۴۷۵۰۷۵۸۹۰۸۳

  پاسخ
 • ایا شما خدمات پس از فروش هم دارید؟

  پاسخ
  • برزین صنعت
   ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴

   سلام
   بله تمامی دستگاه ها ساخت مجموعه برزین صنعت می باشد و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب سایت

قالب سازی بطری پت چگونه است؟

قالب‌سازی بطری‌ پت (پلی‌اتیلن ترفتالات) یک فرآیند مهم در صنعت بسته‌بندی است که به منظور تولید بطری‌های شفاف و مقاوم برای نگهداری مایعات و…
فهرست
.