قالب پلاستیک

قالب های تزریق پلاستیک نوعی از قالب می باشد که محصول خروجی از داخل قالب جنسی از خانواده پلاستیک دارد برای مثال جارو برقی ،خودکار ، اسباب بازی و …

این نوع از قالب ها از پر کابرد ترین قالب های موجود در دنیا می باشد که به دلیل نوع استفاده محصول بعضا می بایست از زیبایی و کیفیت سطح بالایی برخوردار باشد.

اجزای تشکیل دهنده ی قالب پلاستیک عبارتند از : کفشک،پل،کور و کویتی،پران،صفحه پران اسپرو،هات رانروغیره…

قالب های تزریق پلاستیک از مهمترین و پیچیده ترین انواع قالب ها در صنعت تولید آب معدنی می باشند که طراحی و ساخت آنها نیازمند مهارت،دقت و تجربه بالایی می باشد. این نوع از قالب ها از پر کابرد ترین قالب های موجود در دنیا می باشد که به دلیل نوع استفاده محصول بعضا می بایست از زیبایی و کیفیت سطح بالایی برخوردار باشد.

در این نوع قالب ها خروجی قالب جنسی از خانواده پلاستیک می باشد که توسط دستگاهی به نام دستگاه تزریق با فشاری زیاد پلاستیک ذوب شده به داخل قالب تزریق شده و پس از سرد شدن خارج می شود.

قالب پلاستیک با توجه به تیراژ آن می تواند به دو صورت اتوماتیک برای تیراژ بالا (به این معنی که قطعه پس از  تولید توسط پران به صورت اتوماتیک به بیرون انداخته  می شود) و نیمه اتوماتیک برای تیراژ پایین (به این معنی که  ماهیچه متحرک بوده و بهمراه قطعه توسط شخص خارج میشود) تقسیم شود.

در شرکت برزین صنعت قالب های پلاستیک در طی مراحل زیر طراحی و ساخته می شود:

  • اپتیک یا همان ابر نقاط برای دقیق شدن اندازه گذاری
  • طراحی قطعه از روی فایل اپتیک با دقت فراوان
  • تست قالب
  • درست کردن فایل cnc و …
  • گرفتن تاییدیه از مشتری
  • خرید جنس

جهت مطالعه مطلب دستگاه اب معدنی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب سایت

قالب سازی بطری پت چگونه است؟

قالب‌سازی بطری‌ پت (پلی‌اتیلن ترفتالات) یک فرآیند مهم در صنعت بسته‌بندی است که به منظور تولید بطری‌های شفاف و مقاوم برای نگهداری مایعات و…
قالب سازی بطری پت چگونه است؟
فهرست
.