قالب پت

یکی از 3 نوع قالب دمشی می باشد که پر مصرف ترین آنها هم هست. قالب های پت قالب هایی هستند که برای تولید بطری ساخته می شوند.
به این صورت که پریفورم را که از جنس پت می باشد ابتدا گرم کرده و سپس آن را داخل قالب گذاشته و اصطلاحا باد می کنند تا به صورت کاملا یکنواخت و با ضخامت یکسان شکل قالب را به خود بگیرد.
دستگاه هایی که این کار را انجام می دهند به دستگاه های بادکن پت معروف می باشند که شامل 2 دسته،دستگاه های اتوماتیک و دستگاه های غیر اتوماتیک می شوند. این دسته از قالب ها عموما دارای تیراژ بالایی در تولید بطری هستند. برای همین باید در ساخت آنها دقت بسیار زیادی صورت گیرد. برای ساخت این قالب ها ابتدا باید بطری مورد نظر طراحی شود که نکته ی مهم در طراحی بطری حجم دقیق آن می باشد زیرا برای تولید کنندگان حجم دقیق بسیار پر اهمیت می باشد.

اما در بیشتر موارد قالب پت دارای 4 قسمت می باشند که شامل دو کف قالب ، پا فیلی یا کف قالب و رزوه گیر سره بطری می باشند. این قالب ها که عموما از جنس آلومینیوم می باشند به دلیل اینکه نیازمند سطوح صاف و غیر خش دار در ظاهر بطری هستیم می بایست قالب را کاملا صاف و پلیش خورده بسازیم که هم ظاهر بطری زیبا شود و هم خط جدایش آن حتی المقدور کوچک باشد. شرکت برزین صنعت سعی در این دارد که برای قالب پت بهترین کیفیت را در کمترین زمان و با کمترین هزینه انجام دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب سایت

قالب سازی بطری پت چگونه است؟

قالب‌سازی بطری‌ پت (پلی‌اتیلن ترفتالات) یک فرآیند مهم در صنعت بسته‌بندی است که به منظور تولید بطری‌های شفاف و مقاوم برای نگهداری مایعات و…
قالب سازی بطری پت چگونه است؟
فهرست
.