دستگاه بادکن پت نیمه اتومات مدل بلوپت BM 150

دستگاه نیمه اتوماتیک بادکن پت

p10امروزه نوع بسته بندی محصولات مواد غذایی، دارویی و آرایشی بسیار مورد توجه می باشد. این محصولات باید دارای بسته بندی استاندارد باشند و دارای استاندارد بهداشت در ساخت باشند، از پت به دلیل امکان تغییر شکل، قیمت نسبتاً پایین، استحکام بالا، قابل بازیافت بودن، عدم واکنش با مواد و شفافیت بسیار بالا، مقاومت بالا در مقابل شکستگی، فشار و وزن کم  و حجم بالای ظرفیت، برای ساخت انواع بطری پت استفاده می شود.

دستگاه بادکن پت چیست ؟

برای پاسخ به این سوال لازم است ابتدا بدانیم پت چیست. پت چیست ؟ پلی اتیلن ترفتالات (PET) یکی از انواع مواد پلاستیکی است که کیفیت بالایی دارد و استاندارد های بسته بندی نوشیدنی، لوازم آرایشی و بهداشتی را دارد. تولید انواع بطری با استفاده از پت، با دستگاه مخصوصی انجام می شود. این دستگاه، بادکن پت نام دارد که در انواع مختلف دستگاه بادکن پت دستی، دستگاه بادکن پت اتوماتیک و دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک در بازار وجود دارد که بعد از تهیه پریفرم، توسط کمپرسور هوا به داخل ان ها دمیده می شود و باعث باد شدن پریفرم داخل قالب می شود و پریفرم به شکل قالب تغییر شکل می دهد. کیفیت محصول نهایی به کیفیت پریفرم تهیه شده و دقت دستگاه پت بستگی دارد.. بنابراین در تهیه پریفرم دقت کنید. در حال حاضر بیشتر پریفرم ها توسط لامپ مادون قرمز حرارت دادنه می شود.

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان برای تولید پریفرم به دنبال خرید دستگاه تزریق پلاستیک چینی و یا دستگاه بطری پلاستیکی هستند. در حالی که ماشین آلات برزین صنعت ، کیفیت بسیار مناسب و سرعت کار بالاتری در مقایسه با دستگاه های چینی دارند. همچنین  معروف ترین ماشین آلات دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک چینی حداکثر ۱۲ ماه گارانتی و خدمات پس از فروش دارند. کیفیت قالب دستگاه تزریق پریفرم پت در کیفیت محصول نهایی کاربرد دارد. بنابراین بهتر است قالب با کیفیت  مرغوب برای دستگاه بادکن پت خرید کنید. ظرفیت تولید دستگاه بادکن پت به قالب  همچنین  وابسته است. قالب هر چقدر تعداد کویته های بیشتری داشته باشد، سرعت تولید دستگاه تزریق پریفرم پت نیز بیشتر می رود.

شماره تماس برزین صنعت

دستگاه بادکن پت نیمه اتومات مدل بلوپت BM 150دستگاه بادکن پت نیمه اتومات مدل بلوپت BM 150

دستگاه بادکن پت نیمه اتومات مدل بلوپت BM 150 با توجه به مرغوبیت بالای اجزای خود، طول عمر و ضریب اطمینان بالا و همچنین سادگی خاص در طراحی و تعمیر و نگهداری، امروزه یکی از برترین نوع دسـتگاه های بادکن نیمه اتوماتیک به شمار می رود. BM 150 قابلیت تولید بطری 16 و 20 لیتری دسـته دار تک کویت، 5 و 10 لیتری دو کویت با ظرفیت تولید 100 تا 200 عدد بطری در ساعت را دارد.

همچنین طول عمر و ضریب اطمینان بالا و همچنین سادگی خاص در طراحی و تعمیر و نگهداری، امروزه یکی از برترین نوع دسـتگاه های بادکن نیمه اتوماتیک به شمار می رود. بدنه دسـتـگاه از جنس آهن با پوشـش رنگ الکترواســتاتیک (کوره ای) مرغوب اســت. قطعات پنوماتیـک دستـگاه از نوع مرغوب می باشد. قطعات برقی اعم از کلید ها و کنتاکتورها سـاخت LS کُره می باشد و همچنین PLC و ANALOG CARD دستگاه ساخت OMRON ژاپن می باشـد و کنترل دستگاه از طریق HMI می باشد . کنترل المنت های داخل آون از طریق SSR می باشد و از روی HMI قابل کنترل است.

 

 

 

 

 


10 BAR – 3m3   & 30 BAR – 2.5m3 :باد مصرفی


برق مصرفی: 35A


ارتفاع  ظرف: 495MM


قطر ظرف :  264MM


5-10-16-20 :حجم ظرف


تعداد ضرب:  100-200


ارتفاع : 190cm


عرض: 260cm


220cm :طول


 

شرکت برزین صنعت کوشا، با مدیریت عاملی آقای مهندس علیرضا آذربرزین ،مخترع و اولین طراح و سازنده دستگاه های تمام اتوماتیک بادکن پت در ایران دارای گواهی ثبت اختراع از قوه قضائیه و گواهینامه تاییدیه از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به همراه تاییدیه پارک علم و فناوری می باشد که با اخذ گواهینامه ISO9001 ، OHSAS 18001، ISO 14001، ISO10002 و استاندارد اتحادیه اروپا CE و بیش از 15 سال تجربه تخصصی در زمینه تولید ماشین آلات و ارائه خدمات مورد نیاز برای خطوط تولید بطری (PET)، توانسته است با اتکا به پرسنل متخصص ، اهتمام به کیفیت و افزایش رضایت مشتری ، به نامی معتبر در این عرصه تبدیل شود.

خدمات ما از قبیل ارائه مشاوره ، خط تولید و بسته بندی اب معدنی ، ساخت دستگاه بادکن پت، تامین ماشین آلات و خدمات با کیفیت بالا و هزینه بهینه، در مقایسه با سایر ماشین آلات مشابه سبب گردیده که محصولات و خدمات این مجموعه علاوه بر شرکت های معتبر داخلی در کشور های همسایه نیز مورد استقبال قرار گیرد. این شرکت آمادگی دارد تا در زمینه ساخت ، نصب و راه اندازی دستگاه های اتوماتیک بادکن بطریPET ، کمپرسور ، چیلر ، درایر ، بوستر و سایر ملزومات همچنین در زمینه مشاوره ، فروش دستگاه تمام اتومات پت و فروش دستگاه بادکن پت،  طراحی و ساخت انواع قالب های بادی و تزریق پلاستیک ، از آغاز تا پایان شما را همراهی نماید.
در این مقاله، به بررسی دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک می پردازیم.

دستگاه تزریق پلاستیک پت زن و تولید پریفرم

برای تولید بطری پلاستیکی به دستگاه پت زنی  یا همان دستگاه تزریق پریفرم  نیاز داریم که دستگاه تزریق پلاستیک پت زن نیز نامیده می شود.  بطری های پلاستیکی به دو دسته پلی اتیلن و پت تقسیم می شوند .بطری های پلی اتیلن در صنعت تولید و بسته بندی مواد شیمیایی و مایعات خوراکی استفاده می شوند که توسط دستگاه پلاستیک بادی تولید می شوند. اما نوع دیگری که پت نام دارد در صنعت تولید و بسته بندی نوشابه، ماء الشعیر، آب معدنی، دوغ و بسیاری از نوشیدنی های گازدار استفاده می شوند.

 

در خط کامل تولید پریفرم یا بطری پت چه دستگاه هایی ضروری هستند ؟

دستگاه تزریق پریفرم از مهم ترین ماشین آلات در این خط تولید است. بدون این دستگاه نمی توان پریفرمی تولید کرد تا بخواهد در مرحله بعدی باد شود. بنابراین بهتر است خرید دستگاه تولید پریفرم  یا دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک با هم باشد. خط تولید بطری پت شامل سه قالب است. قالبی برای دستگاه تزریق پریفرم پت، قالبی برای دستگاه بادکن و یک قالب برای دستگاه تولید درب بطری

مراحل تولید بطری با استفاده از دستگاه بادکن پت:

ابتدا مواد اولیه‌ پت یا همان پلی اتیلن ترفتالات که به صورت دانه ‌های ریزی به نام گرانول است به وسیله ی دستگاهی مکنده‌ (متشکل از یک قیف و یک محور مارپیچ گردان) به درون دستگاه تولید پریفرم منتقل می‌شود. سپس المنت های سیلندر ماشین تزریق پلاستیک در دمای بالا گرانول‌ها را گرم می کنند و آن ها را به صورت خمیری در می آورند و رنگ های مختلف در این مرحله اضافه می شوند. سپس در قالب های ویژه تزریق می شوند و به پریفرم تغییر شکل پیدا می کنند. پریفورم ها اکثرا به صورت آماده هستند که البته ساختن پریفرم ها دستگاه مخصوص خود را دارد. پریفرم از قالب بیرون می‌آید و بعد از سرد شدن سفت و محکم می‌شود.

 قالب گیری تزریقی

قالب گیری بادی یکی از روش های قالب گیری های تزریقی پلاستیک است که در صنایعی مانند تولید محصولاتی که داخل آن ها  خالی است مثل بطری های دارو یا نوشابه و غیره  کاربرد دارد. . سه روش اصلی و معروف عبارت است از:

قالب گیری تزریق کششی،  قالب گیری اکستروژن و  قالب گیری بادی تزریقی

قالب گیری بادی تزریقی یکی از روش های رایج تولید بطری است. در این حالت بعد از این که پریفرم توسط دستگاه تولید شد، داخل قالب قرار می دهند و دوباره حرارت می دهند تا نرم ‌شود. سپس باد به درون پریفرم ها تزریق می‌شود و بطری ‌ها به شکل قالبی که در آن قرار گرفته‌اند تغییر شکل می دهند.

پس از سرد و سفت شدن بطری‌ ها، قالب و قطعات تولید شده را از آن جدا می‌کنند و دوباره قالب بسته می شود و این عمل تکرار می‌شود و به همین ترتیب تعداد زیادی بطری از این طریق تولید می‌شود.  این مراحل می‌تواند یکبار و باهم انجام شود اما از آنجا که انتقال بطری‌های خالی که حجم زیادی دارند مقرون به صرفه نیست بنابراین ابتدا باید پریفرم‌ها با حجم کم به مقصد حمل شوند و در آن جا شکل نهایی به آن‌ها داده شود.

این دو مرحله می‌تواند یک‌جا و پشت‌سرهم انجام شود. اما جداسازی این دو مرحله برای این است که انتقال بطری‌های خالی با حجم زیاد به مقاصد مقرون به صرفه نیست بنابراین پریفرم‌ها را به مقصد می رسانند و در آن جا به آن‌ها شکل داده می شود.

تولید محصولات زیر توسط دستگاه بادکن پت انجام می شود:

1. دبه های پلاستیکی در اندازه های متفاوت.
3. تولید انواع بشکه های پلاستیکی
4. تولید گالن هایی مثل گالن های مخصوص مواد شیمیایی

مشخصات فنی دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک :

تیراژ دستگاه: مهمترین مولفه دستگاه باد کن پت  تیراژ آن می باشد که نشان می دهد دستگاه قابلیت تولید چند بطری در ساعت را دارد.که عموماً با تعداد تولید در ساعت بیان می شود. با (Capacity (pcs /h  دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک قابلیت تولید بطری 16و20  لیتری دســـــــته دار تک کویت، 5 و 10 لیتری دوکویت با ظرفیت تولید 100 تا 200 عدد بطری در ساعت را دارد.

حجم بطری: حجم بطری های تولیدی آیتم بعدی است که نشان می دهد این دستگاه چه مقدار حجم بطری می تواند تولید کند که با product type بیان می شود. این عدد همان تعداد ضرب می باشد که در دستگاه بادکن پت نیمه اتومات 100-200 می باشد.

حداکثر ارتفاع بطری: حداکثر ارتفاع بطری تولیدی Container height (mm) 495 mm، حداکثر عرض بطری و قطر گلویی Container diameter (c ) که همان دهانه خروجی بطری است.

میزان فشار کمپرسور

تغذیه دستگاه

ابعاد دستگاه

دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک

دستگاه BM150 BLOWPETبا توجه به مرغوبیت بالای اجزاء متشــــکله در ساخت دستگاه، طول عمر و ظریب اطمینان بالا و همچنین ســــادگی خاص در طراحی و تعمیر و نگهداری، امروزه یکی از برترین نوع دســـــتگاه های بادکن نیمه اتوماتیک به شـــــمار می رود. بدنه دستـگاه از جنس آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک (کوره ای) مرغوب می باشد. قطعات پنوماتیـک دسـتـگاه از نوع مرغوب می باشـد.  قطعات برقی اعم از کلید ها و کنتاکتورها ســــــــــــاخت LS کُره می باشـــــــــــــد و همچنین PLCو ANALOG CARD دستگاه ساخت OMRONژاپن می باشـد و کنترل دسـتگاه از طریق HMI می باشـد . کنترل المنت های داخل آون از طریق SSR می باشـد و از روی HMI قابل کنترل است.

اجزای دستگاه بادکن نیمه اتوماتیک

دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک اجزای مختلفی دارند که در اینجا مهم ترین و اصلی ترین اجزای این دستگاه را معرفی می کنیم:
1. بخش هیدرولیک: اصلی ترین و مهم ترین قسمت دستگاه
2. بخش تزریق: الکتروموتور دستگاه در این قسمت است
3. بخش گیره: پمپ گیره ی دستگاه در آن قرار دارد.
4. بخش کنترل: سیستم کنترل کننده ی حرارت را شامل می شود

شماره تماس برزین صنعت

قیمت دستگاه بادکن پت دستی

قیمت روز دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک چقدر است؟ در پایان ذکر این نکته نیز ضروری است که قیمت دستگاه بادکن پت دستی اساساً با حجم و اندازه ی دستگاه مشخص می شود و بنابراین  قیمت آن متغیر است.

خرید دستگاه بادکن پت PET نیمه اتوماتیک

اگر شما هم قصد خرید دستگاه پت زنی را دارید حتما با سوالات زیر روبرو خواهید بود

کدام دستگاه بادکن پت را خریداری کنم؟

آیا خرید دستگاه دست دوم کار درستی است؟

قیمت دستگاه بادکن پت دست دوم چقدر است ؟

قیمت دستگاه بادکن پت دستی و قیمت دستگاه تولید پریفرم بطری چقدر است؟

شرکت دانش بنیان برزین صنعت مخترع، طراح و اولین سازنده دستگاه های تمام اتوماتیک بادکن بطری پت، و همچنین ظروف پت می باشد هر چند فعالیتی در زمینه فروش دستگاه بادکن پت دست دوم ندارد، اما شرکت برزین صنعت امروزه با در اختیار داشتن یک کادر متشکل از نیروهای ستادی و فنی، مشاوره خود را در اقصی نقاط ایران و کشورهای همسایه پشتیبانی می نماید و آماده مشاوره در زمینه خرید و فروش دستگاه تزریق پریفرم پت به شما عزیزان می باشد.

خدمات پس از فروش دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک

خدمات پس از فروش این شرکت شامل موارد زیر می گردد:

بررسی کامل محل تولید قبل از حمل دستگاه و راهنمایی مشتری جهت آماده سازی محل نصب و تامین

تأسیسات کامل.

طراحی نهایی بطری تولیدی و ساخت قالب

نصب و راه اندازی و تحویل دهی دستگاه خریداری شده توسط مشتری

آموزش کامل اپراتوری و تعمیر و نگهداری دستگاه

ارائه خدمات گارانتی دستگاه خریداری شده توسط مشتری

اعزام کارشناسان فنی به محل تولید در اسرع وقت به درخواست مشتری

پشتیبانی و راهنمای تلفنی به مشتریان در خصوص مسائل فنی و اپراتوری

انجام بازدید ها و سرویس های دوره ای

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب سایت

قالب سازی بطری پت چگونه است؟

قالب‌سازی بطری‌ پت (پلی‌اتیلن ترفتالات) یک فرآیند مهم در صنعت بسته‌بندی است که به منظور تولید بطری‌های شفاف و مقاوم برای نگهداری مایعات و…
فهرست
.